Genox Agro 5l

Dezinfekční prostředek pro zemědělskou činnost.
KONCENTRÁT

Skladem
Kód: GXAG5
Značka: Genox
1 232 Kč
Kategorie: Agro
Hmotnost: 5 kg
genox agro 12l
ZDARMAZDARMA

GENOX AGRO je netoxická, přírodní a 100% rozložitelná ekologická dezinfekce se širokým spektrem působení.

 • Produkt technologie Aquagen
 • Vhodný na zemědělské zařízení, chov zvířat, zemědělství, výrobu potravin, pěstování ovoce a zeleniny a vinařství
 • Dokonale odstraňuje bakterie, viry, kvasinky, řasy, hlístice, vodní parazity a jiné patogenní mikroorganizmy z rostlin
 • Je ideální k dezinfekci půdy, osiva, hlíz, cibulovin, vody k postřiku, vybavení a nástrojů
 • Neobsahuje jedovaté a agresivní chemické látky a po době působení se rozkládá na vodu a kyslík
 • Zvýšené koncentrace nemají škodlivý vliv na rostliny

JAK GENOX AGRO PŮSOBÍ? Díky vysokému oxidačnímu potenciálu způsobuje GENOX AGRO poškození buněčné membrány mikroorganizmů a otevře si tak cestu do buňky. Výsledkem je puknutí buňky a její smrt. Takto organizmy nemohou rozvinout odolnost vůči GENOX AGRO, jak je obvyklé při použití ostatních chemických prostředků. GENOX AGRO má prodloužené působení, které zabraňuje opětovnému rozvoji mikroorganismů v půdě a na rostlinách. Neobsahuje jedovaté a agresivní chemické látky a po době působení se rozkládá na vodu a kyslík, a nezanechává stopy.

 

BRAMBORY: Brambory jsou čtvrtá nejrozšířenější výsadba ve světě. Kvůli mimořádné citlivosti na plíseň bramborovou (Phytophtora infestans) je produkce této kultury často ohrožena. Kromě plísně je aktuální chorobou našeho podnebí čerň lilková (Alternaria solani). Ošetření brambor proti chorobě je třeba provést při výšce stonku 20-30 cm GENOX AGRO jako 2% roztokem, který zabrání výskytu choroby ve fázi malých lístků. Druhé ošetření je třeba provést po 14 dnech nebo podle potřeby toutéž koncentrací.

OŠETŘENÍ OSIVA: Základem dobré zemědělské produkce je výsev zdravého a ošetřeného osiva. Pokud zemědělec nemá možnost opatřit si takové osivo, přistoupí k výsevu osiva z vlastní produkce. Takové osivo by v každém případě mělo být ošetřeno ponořením do 1% roztoku GENOX AGRA na 15 minut, aby došlo k odstranění všech patogenních původců chorob, které se přenášejí osivem.

PRAVÉ OBILNINY: Mezi nejrozšířenější původce chorob kultivovaných rostlin a jednoho z nejvýznamnějších listových chorob pravých obilnin (pšenice, ječmen, žito, oves, triticale ) je houba Blumeria graminis (Eryspihe graminis) – původce padlí pravých obilnin. Zmiňme ještě některé vyskytující se v našich oblastech: Sněť pšeničná – Tilletia tritici, Rez žitná – Puccinia recondita, Braničnatka pšeničná- Septoria tritici, Braničnatka plevová – Septoria nodorum, Sněť ječná – Ustilago nuda, Pruhovitost ječná- Helminthosporium gramineum, Síťovitá skvrnitost ječmene- Helminthosporium teres , Žlutá zakrslost ječmene a pšenice- BYDV, Fuzariózy pšenice a ječmene-Fuzarióza klíčků a fuzarióza klasů- Fusarium graminearum a jiné Fusarium druhy. K potlačení chorob pravých obilovin je třeba použít GENOX AGRO jako 2% roztok v prvním ošetření ve fázi vzcházení proti chorobám listů, zatímco druhé ošetření by mělo být před květem proti chorobám klasů.

CUKROVÁ ŘEPA: Skvrnitost listů cukrové řepy (Cercospora beticola) se může pravidelně potlačovat použitím GENOX AGRA jako 2% roztokem. Počet ošetření závisí na odolnosti sorty a povětrnostních podmínkách. V průměru se provádějí 2 ošetření, v některých letech i tři.

ŘEPKA OLEJKA: Nejdůležitějšími chorobami řepky olejky jsou bílá a šedá hniloba (Sclerotinia scleotiorum, Botrytis cinerea), a koncentrická skvrnitost (Alternaria spp.), které je možné potlačit GENOX AGROem ve formě 2% roztoku při dvou podzimních a jednom jarním ošetření.

SLUNEČNICE: U slunečnice je použití GENOX AGRA jako 2% roztoku zaměřeno na potlačení šedé skvrnitosti stonku ( Phomopsis helianti) a provádí se dvěma ošetřeními (počátek vzcházení, odkvétání), přičemž se při druhém ošetření ničí také šedá plíseň (Botrytis cinerea).

SÓJA: Z chorob, které napadají sóju, se u nás vyskytují peronospora sóje (Peronospora manshurica), bílá plísňovitost kořene a stonku sóji (Sclerotinia sclerotiorum), jakož i Diaporthe /Phomopsis komplex, který tvoří tři podspecifické formy, které způsobují různé choroby: Černá skvrnitost stonku (Diaporthe phaseolorum), usychání.

TABÁK: Choroby se na tabáku vyskytují již v začátku produkce, tj. v samotném klíčení při pěstování výsadby, ale i později během vegetace. Abychom odstranili patogeny původců choroby, je třeba namočit osivo do 1% roztoku GENOX AGRA na 15 minut. Nejvýznamnější choroby tabáku, které se vyskytují během vegetace, jsou vřetenatka tabáková (Peronospora tabacina) a virus mozaika tabáku (TMV). Během vegetace se první ošetření GENOX AGROem jako 2% roztokem musí provést 45 dní po výsadbě a druhé 15 dní po prvním, nebo podle potřeby v závislosti na teplotě a kondici rostlin. Vždy je lepší působit preventivně, ale pokud je choroba již přítomna, GENOX AGRO, použitý jako 5% pracovní roztok, ji zastaví a zabrání jejímu šíření.

 

Foliovníky a hydroponické pěstování

PROBLÉM HLÍSTIC: Půdu je třeba dobře postříkat 10% roztokem Genox Agro v množství 300-350 L/ha. Aby byl účinek úplný, je vhodné po dezinfekci půdy přidat do půdy půdní likvidátor.

DEZINFEKCE SEMEN: Cibuloviny, hlízy a semena se ponoří do 1% roztoku Genox Agro na 15 min, aby došlo k odstranění veškerých patogenních původců chorob, které se vyskytují během vegetace: Mycobacterium sp., Fusarium spp., Phythium spp., Aspergillus niger, Botrytis cynerea, Scolerotium rolfsi, Erwinia spp aj. Při použití kvasnic, aktivních mikroorganizmů je třeba provést dezinfekci 24 hodin předem.

DEZINFEKCE VODY: Pro lepší absorpci foliární výživy a fertigace se přidává 3 % Genox Agro, neboť dokonale dezinfikuje vodu a odstraňuje biofilm patogenních mikroorganizmů.

OCHRANA SKLIZENÉHO OVOCE A ZELENINY: Ponořením nebo postřikem sklizeného ovoce, zeleniny a květin se prodlouží svěžest a trvanlivost. Ovoce a zelenina se hygienicky ošetří, odstraní se patogenní organizmy, prodlouží se svěžest a trvanlivost a odstraní se eventuální zbytky jiných chemických látek a nečistot. Ovoce a zelenina si zachovají svůj přirozený vzhled a chuť, jakož i všechny výživné látky

 
Údaje o složení naleznete v bezpečnostních listech, ke stažení zde.


O technologii Aquagen

Přírodní síla vody.

V kombinaci s fyzikálně-chemickými zákony a mikromembránovou technologií umožňuje výrobu vysoce aktivních rozpouštědel pro čištění a dezinfekci, která je zcela biologicky odbouratelná a šetrná k životnímu prostředí bez použití škodlivých chemických sloučenin.

 • Žádné agresivní chemikálie, umělé barvy, zápachy, hormony nebo konzervanty
 • Zcela ekologická technologie
 • Biologicky rozložitelné bez negativních následků pro živý svět a okolí
 • Bez chloru a alkoholu
 • Snadná aplikace bez dalších ochranných opatření při používání
Zpět do obchodu